لنز نیکون مدل Nikon AF NIKKOR 28mm f/2.8D

  • مناسب برای دوربین‌های نیکون با قطع سنسور FX
  • گشودگی دیافراگم f/2.8 تا f/22
  • زاویه دید ۷۴ درجه‌ای
  • ۶ المان در ۶ گروه
  • کوتینگ Super Integrated
  • دیافراگم ۷ تیغه با لبه‌های مدور
  • حداقل فاصله فوکوس ۲۵ سانتی‌متری
Read moreShow less
نام تجاری:
توضیحات

Nikon AF NIKKOR 28mm f/2.8D یک لنز واید با دیافراگم باز است که برای دوربین‌های فول فریم نیکون با مانت F طراحی و تولید شده است. از ویژگی‌های بارز این لنز می‌توان به دیافراگم باز آن با گشودگی f/2.8 اشاره نمود که آن را به لنزی سریع تبدیل کرده است. با توجه به فاصله کانونی واید و سرعت بالای این لنز، می‌توان گفت که انتخاب مناسبی برای عکاسی طبیعت، عکاسی حیات‌وحش و همچنین عکاسی مستند است. در کنار این موارد کاربر را قادر می‌سازد تا بر روی سوژه‌هایی که در ۲۵ سانتی‌متری لنز قرار دارند فوکوس نماید. این امر لنز فوق را به محصولی مناسب برای عکاسی کلوز‌آپ و ماکرو هم تبدیل کرده است. استفاده کوتینگ مخصوص بر روی المان‌های لنز و همچنین دیافراگمی ۷ تیغه با لبه‌های مدور از دیگر موارد قابل‌توجه در مورد این محصول هستند. این لنز برای دوربین‌های فول‌فریم نیکون طراحی شده به همین دلیل و با توجه به ضریب فاصله کانونی دوربین‌های نیکون، در صورت استفاده از آن بر روی دوربین‌های با قطع سنسور APS-C، فاصله کانونی معادل ۴۲ میلی‌متری را در اختیار شما قرار خواهد داد.

در ساختار اپتیکی این لنز از ۶ المان استفاده شده که در ۶ گروه مختلف کنار هم قرارگرفته‌اند. در ساختار لنز فوق از کوتینگ Super Integrated نیز استفاده شده که به وجود آمدن فلر و پدیده گوستینگ را در این لنز به حداقل رسانده و کنتراست و دقت رنگی را در تصاویر نهایی افزایش می‌دهد.

برای استفاده از قابلیت فوکوس خودکار در لنز Nikon AF NIKKOR 28mm f/2.8D نیاز خواهید داشت تا حتماً آن را بر روی دوربین‌های نیکون که از لنزهای D-type پشتیبانی می‌کنند نصب کنید. در غیر این صورت قادر نخواهید بود تا با این لنز به‌صورت خودکار فوکوس نمایید. به‌عنوان‌مثال این لنز بر روی دوربین‌های سری ۳۰۰۰ و ۵۰۰۰ نیکون، دوربین‌های D40، D40X و D60 فاقد فوکوس خودکار بوده و تنها می‌توانید به‌صورت دستی با آن فوکوس کنید.

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
نظرات
بدون نظر

تنظیمات

فهرست