لنز نیکون مدل Nikon AF DC-NIKKOR 105mm f/2D

  • مناسب برای دوربین‌های نیکون با قطع سنسور FX
  • گشودگی دیافراگم f/2 تا f/16
  • ۶ المان در ۶ گروه
  • دارای قابلیت Defocus Image Control
  • کوتینگ Super Integrated
  • دیافراگم ۹ تیغه با لبه‌های مدور
Read moreShow less
نام تجاری:
توضیحات

Nikon AF DC-NIKKOR 105mm f/2D یک لنز تله با دیافراگم باز است که برای دوربین‌های فول فریم نیکون با مانت F طراحی و تولید شده است. از ویژگی‌های بارز این لنز می‌توان به دیافراگم باز آن با گشودگی f/2 اشاره نمود که آن را به لنزی سریع تبدیل کرده است. همچنین دارای قابلیتی با نام Defocus Image Control است که می‌توان آن را خاص‌ترین ویژگی این محصول دانست. این ویژگی به کاربر این قابلیت را می‌دهد تا مقدار و همچنین زاویه نواحی خارج از فوکوس را در تصویر تنظیم نمایید.

با توجه به قابلیت‌های این لنز می‌توان گفت که انتخاب مناسبی برای عکاسی پرتره به شمار می‌رود. در کنار این موارد کاربر را قادر می‌سازد تا بر روی سوژه‌هایی که در ۹۰ سانتی‌متری لنز قرار دارند فوکوس نماید. استفاده کوتینگ مخصوص بر روی المان‌های لنز و همچنین دیافراگمی ۹ تیغه با لبه‌های مدور از دیگر موارد قابل‌توجه در مورد این محصول هستند. این لنز برای دوربین‌های فول‌فریم نیکون طراحی شده به همین دلیل و با توجه به ضریب فاصله کانونی دوربین‌های نیکون، در صورت استفاده از آن بر روی دوربین‌های با قطع سنسور APS-C، فاصله کانونی معادل ۱۵۷.۵ میلی‌متری را در اختیار شما قرار خواهد داد.

در ساختار اپتیکی این لنز از ۶ المان استفاده شده که در ۶ گروه مختلف کنار هم قرارگرفته‌اند. در ساختار لنز فوق از کوتینگ Super Integrated نیز استفاده شده که به وجود آمدن فلر و پدیده گوستینگ را در این لنز به حداقل رسانده و کنتراست و دقت رنگی را در تصاویر نهایی افزایش می‌دهد.

برای استفاده از قابلیت فوکوس خودکار در لنز Nikon AF DC-NIKKOR 105mm f/2D نیاز خواهید داشت تا حتماً آن را بر روی دوربین‌های نیکون که از لنزهای D-type پشتیبانی می‌کنند نصب کنید. در غیر این صورت قادر نخواهید بود تا با این لنز به‌صورت خودکار فوکوس نمایید. به‌عنوان‌مثال این لنز بر روی دوربین‌های سری ۳۰۰۰ و ۵۰۰۰ نیکون، دوربین‌های D40، D40X و D60 فاقد فوکوس خودکار بوده و تنها می‌توانید به‌صورت دستی با آن فوکوس کنید.

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
نظرات
بدون نظر

Leave a review

  • ارزش خرید:
  • کیفیت:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
Upload images:
تصاویر را در اینجا رها کنید و یا برای آپلود کلیک کنید.

تنظیمات

فهرست