سه‌پایه

فیلتر توسط

سه پایه دوربین عکاسی

سه‌پایه مناسب دوربین عکاسی و فیلم‌برداری، جدا از نوع فعالیتی که انجام می‌دهید، جزو ملزومات ضروری یک عکاس می‌باشد. استفاده از یک سه‌پایه خوب برای طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های عکاسی و فیلم‌برداری ابزاری مهم و کارآمد محسوب می‌شود. این محصولات را می‌توان به دو دسته کلی سه‌پایه‌های عکاسی و سه‌پایه‌های فیلم‌برداری تقسیم‌بندی کرد. انواع مناسب برای فیلم‌برداری معمولاً از نوع پن هد بوده و دارای دسته‌های بلندی برای کنترل راحت و روان دوربین و لنز می‌باشند. انواع مناسب استفاده در عکاسی نیز به دو نوع کلی سه‌پایه بال هد و سه‌پایه سه جهته تقسیم می‌شوند.

سه پایه دوربین

سه‌پایه‌های عکاسی با استفاده از ترازهای حبابی‌ای که بر روی خود دارند، به عکاس کمک می‌کنند تا دقیق‌ترین کادربندی ممکن را انجام دهد. همچنین قابلیت تنظیم ارتفاع را نیز دارند تا با توجه به نیاز بتوانید دوربین و لنز خود را در ارتفاع مناسب قرار دهید.

ارتفاع سه پایه عکاسی

در تصویر بالا مشاهده می‌کنید که در هنگام انتخاب سه‌پایه، توجه به ارتفاع مناسب کار شما تا چه اندازه اهمیت دارد. زیرا در صورتی که ارتفاع این محصولات مناسب استفاده و قد شما نباشد، کار کمی برایتان دشوار خواهد شد.

جنس بدنه سه‌پایه

از موارد مهم در انتخاب سه‌پایه دوربین می‌توان به جنس بدنه اشاره کرد. سه پایه ها بصورت کلی از دو جنس آلومینیومی و کربنی ساخته می‌شوند. انواع کربنی دارای وزن بسیار کم و مقاومت بالایی می‌باشند و به طبع آن قیمت بالاتری می‌باشند. اما از طرف دیگر گستردگی استفاده از سه‌پایه‌های آلومینیومی بیشتر بوده و دارای قیمت‌های مناسب‌تری نسبت به انواع کربنی می‌باشند.

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

فهرست