حافظه

فیلتر توسط
Lexar
0 ﷼
3سال ضمانت سورین سریUHS-II مناسب برای دوربینهای کانن R5C-R5-R6II-R6-R8-5DIV-90D-R7-R10-R3 مناسب دوربینهای سونیA7RV-A7RIV-A7IV-ZVE1-FX3-FX30-A6600-A9-A7SIII سرعت خواندن ونوشتن 250به120مگابایت
SanDisk
41,000,000 ﷼
دارای ظرفیت ۳۲ گیگابایت مناسب برای فیلم‌برداری FullHD حداکثر سرعت خواندن اطلاعات ۱۲۰ مگابایت بر ثانیه حداکثر سرعت نوشتن اطلاعات ۸۵ مگابایت بر ثانیه دارای استاندارد سرعت VPG-20 دارای استاندارد UDMA 7 دارای کوتینگ...
Lexar
100 ﷼
دارای ظرفیت ۳۲ گیگابایت استانداردهای Class 10، UHS-I مناسب برای فیلمبرداری  Full HD و 3D حداکثر سرعت خواندن اطلاعات ۹۵ مگابایت بر ثانیه حداکثر سرعت نوشتن اطلاعات ۴۵ مگابایت بر ثانیه حداقل سرعت نوشتن اطلاعات ۱۰...
SanDisk
6,500,000 ﷼
دارای ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت استانداردهای Class 10 و UHS-I حداکثر سرعت خواندن اطلاعات ۸۰ مگابایت بر ثانیه حداقل سرعت نوشتن اطلاعات ۱۰ مگابایت بر ثانیه مقاومت در برابر آب، دما، پرتو X-Ray و ضربه دارای قفل فیزیکی برای...
Lexar
0 ﷼
3سال ضمانت سورین سریUHS-II مناسب برای دوربینهای کانن R5C-R5-R6II-R6-R8-5DIV-90D-R7-R10-R3 مناسب دوربینهای سونیA7RV-A7RIV-A7IV-ZVE1-FX3-FX30-A6600-A9-A7SIII سرعت خواندن ونوشتن 250به120مگابایت

کارت حافظه یک قطعه سخت افزاری کوچک است که برای ذخیره عکس ها و فیلم های گرفته شده با دوربین عکاسی یا فیلمبرداری استفاده می شود. کارت های حافظه معمولاً از فلش مموری ساخته می شوند و در اندازه ها و ظرفیت های مختلفی موجود هستند.

.

مزایای استفاده از کارت حافظه

کارت های حافظه مزایای زیادی نسبت به سایر روش های ذخیره سازی عکس و فیلم دارند. از جمله:

قابلیت حمل آسان

کارت های حافظه بسیار کوچک و سبک هستند و به راحتی قابل حمل هستند. بنابراین می توانید آنها را به راحتی با خود به هر مکانی ببرید.

سرعت بالا

کارت های حافظه می توانند داده ها را با سرعت بسیار بالایی ذخیره کنند. این امر برای دوربین های عکاسی و فیلمبرداری مدرن که از سرعت بالایی برای عکاسی پی در پی و فیلمبرداری با کیفیت بالا برخوردار هستند، ضروری است.

دوام بالا

کارت های حافظه معمولاً بسیار بادوام هستند و می توانند در برابر شرایط مختلف محیطی مقاومت کنند.

.

ویژگی های کارت حافظه استاندارد

کارت های حافظه استاندارد دارای ویژگی های مختلفی هستند که باید هنگام خرید به آنها توجه کنید. از جمله:

ظرفیت

ظرفیت کارت حافظه نشان دهنده مقدار فضای ذخیره سازی موجود در آن است. ظرفیت کارت های حافظه از چند مگابایت تا چند ترابایت متغیر است.

سرعت

سرعت کارت حافظه به دو دسته سرعت خواندن و سرعت نوشتن تقسیم می شود. سرعت خواندن نشان دهنده سرعتی است که کارت حافظه می تواند داده ها را از خود بخواند. سرعت نوشتن نشان دهنده سرعتی است که کارت حافظه می تواند داده ها را به خود بنویسد.

.

نوع کارت حافظه

انواع مختلفی از کارت های حافظه وجود دارد که هر کدام با دوربین های خاص سازگار هستند. برخی از انواع رایج کارت های حافظه عبارتند از:

SD

SD یکی از محبوب ترین انواع کارت های حافظه است. کارت های SD در اندازه ها و ظرفیت های مختلفی موجود هستند.

SDHC

SDHC نوع پیشرفته تری از کارت های SD است که ظرفیت بیشتری دارد.

SDXC

SDXC پیشرفته ترین نوع کارت های SD است که ظرفیت بالایی دارد.

CFexpress: CFexpress نوع جدیدی از کارت های حافظه است که سرعت بسیار بالایی دارد.

.

برند های تولید کننده کارت حافظه

برندهای مختلفی از کارت های حافظه در بازار موجود هستند. برخی از برندهای معروف کارت حافظه عبارتند از:

SanDisk

یکی از محبوب ترین برندهای کارت حافظه در جهان است. کارت های حافظه SanDisk در ظرفیت ها و سرعت های مختلفی موجود هستند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

Lexar

یکی دیگر از برندهای معروف کارت حافظه است که محصولاتی با کیفیت بالا تولید می کند. کارت های حافظه Lexar در ظرفیت ها و سرعت های مختلفی موجود هستند و از عملکرد خوبی برخوردار هستند.

Samsung

کی از شرکت های بزرگ تولید کننده لوازم الکترونیکی است که کارت های حافظه با کیفیتی نیز تولید می کند. کارت های حافظه Samsung در ظرفیت ها و سرعت های مختلفی موجود هستند و از قیمت مناسبی برخوردار هستند.

Transcend

یکی دیگر از برندهای معروف کارت حافظه است که محصولاتی با قیمت مناسب تولید می کند. کارت های حافظه Transcend در ظرفیت ها و سرعت های مختلفی موجود هستند و از عملکرد خوبی برخوردار هستند.

.

خرید و قیمت کارت حافظه 

کارت حافظه یک قطعه سخت افزاری ضروری برای دوربین های عکاسی و فیلمبرداری است. هنگام خرید کارت حافظه، باید به ظرفیت، سرعت، نوع و برند آن توجه کنید. ظرفیت کارت حافظه نشان دهنده مقدار فضای ذخیره سازی موجود در آن است. سرعت کارت حافظه نشان دهنده سرعت خواندن و نوشتن داده ها در آن است. نوع کارت حافظه نشان دهنده سازگاری آن با دوربین شما است. برند کارت حافظه نیز می تواند بر کیفیت و قیمت آن تأثیر بگذارد.

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

فهرست